Biudzetine pirtele.

Čia aptariami įmanomi pirčių projektai.

Moderatorius: tramas

Re: Biudzetine pirtele.

Standartinė Simonas » Ant Bal 03, 2012 7:58 pm

Na gerai, pakalbam is principo apie isplanavima, dabar esminius skirtumus matau tik duso zonoje, kurio tavo plane isviso nera, bet niekaip nesuvokiu kam tada padaryta patalpa iskarto is pirties? Beto, ta neva "pobuviu" sale mano atveju is tavo nupiestos skiriasi tik tuom, kad nera nupiestu gultu, gi as neminejau, kad ten bus svenciama, tikrai ne tam tai darau... O ir tavo piesinelyje matau stala su suoliukais, negi ten bus ilsimasi atsigulus, ieskoma dvasios ramybes ir pan, abejoju, ta stala tikriausiai nupiesiai taipogi tam, kad patenkint atatinkamus poreikius kuriu pats nepagaidauji taip?
Taip apibendrinant klausima, mano brezinio poilsio zona ir tavo brezinio analogiska zona isprincipo kuom skiriasi, neskaitant to kad nera nupiestu baldu ir interpretaciju apie patalpos panaudojimo sriti?
Simonas
 
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Pen Kov 30, 2012 8:02 am

Re: Biudzetine pirtele.

Standartinė ramunas » Ant Bal 03, 2012 10:14 pm

didžiausias kirtumas - tai kad garinės erdvė didesnė. t y garinėje gali atsigulti planuojamas žmonių skaičius (t y keturi žmonės suguls be problemų).
ką reiškia "patalpa iškarto iš pirties"? jei turite omeny pirties pastatą, tai iš pirties (kaip ir iš namo) išeinama laukan - be jokių patalpų "iškart iš namo"
apie "šventimą" kalba neėjo - buvo minėti POBŪVIAI . o tam reikalinga erdvė - dideliam stalui ir vietoms atsisėsti. nu gal dar erdvės kažkiek šokiams-pokiams (galų gale - juk pirtis tik tam ir skirta - pagerti ir paūliavoti- t y POBŪVIUI). todėl ir skiriama PAGRINDINEI pastato funkcijai (pobūviams) didžiausia erdvė (Jūsų išplanavime tai ir atsispindi), o garinė pobūviui gali ir nebūti - svarbu kad moteriškos duše galėtų apsiprausti......

o jei rimtai - tai pabandykit aprašyti įsivaizduojamą pirties procesą savo išplanuotame variante . galiu aprašyt ir aš - užeinat iš lauko į "pokylių salę"- ten didelis stalas ir suolai (kėdės), kažkaip nusirengiate ir lendate į dušą (nes "garinėje" sausa ir karšta - neeisi juk ten smirdantis prakaitu), iš dušo šlapias šlepsite per pobūvių salę į garinę (nu ir kas kad palikote lašų ir šlapių pėdų "takelį"- kaip nors visa tai išdžius). Bukai ATSSISĖDOTE "garinėje" (juk atsigulti nėra galimybės) - ausys dega, nosis svyla, akys ašaroja nuo karščio... o kojos vis niekaip nesušyla....... bet išbūti daugiau negalite - su šūkiu BANZAI (išverčiu- DUOKIT KELIĄ) išlekiat ........ į pobūvių salę......... pala pala........ o kur mums reikia? ar į lauką ar į dušą (tarp kitko - ko mums į tą dušą eit?) . jeigu mums reikia lauko gaivos , tai kodėl mes išėję iš garinės atsiduriame pobūvių salėje? kaip manote?
tiek to - nieko baisaus - mes "įkaitę" šlepsim į lauką "pakvėpuoti" .... (gerai kad ta "garinė" - tai sausaorė kabina, o tai išeinant į pokylių salę kartu išeitų ir garo debesis - iškart sudrėktų poilsio salės sienos ir langai......) . "pakvėpavus" vėl norisi pasikaitint, tačiau užeinant vėl patenkame į... pokylių salę....... (o taip norėjosi šilumos.......)

trumpiau tariant - jūsų išplanavimas visiškai nepritaikytas pirties procesui - todėl pirtimi tokio statinio pavadint negalima.
antra - dėl "skirtumo iš principo" - skirtumas tame kad mano siūlomas variantas PRITAIKYTAS pirties procesui - iš garinės galima išeit atsigaivinti "į lauką" neužeinant į "poilsio zoną". taip pat galima užeit į poilsio zoną aplenkiant garinę.
o stalas su suoliukai reikalingas tam kad būtų patogu atsigerti arbatos - juk gulint tai daryti nepatogu. mža to - stalas su suoliukais (geriantys arbatą žmonės) netrukdo žmonėms nueiti iki gulto (arba gulinčiajam atsikėlu nueiti iki garinės) - t y geriantieji arbatą NEMAIŠO PRAĖJIMUI kitems žmonėms.

taigi - apibendrinant - mano variante - tai POILSIO ZONA (glimybė atsigulti arba išgerti arbatos netrukdant niekam kitam), o jūsų atveju - tai "pobūvių zona" su papildoma atrakcija žiūrėti kaip kažkas laksto tarp dušo ir "garinės" arba iš garinės į lauką - toje zonoje nenumatyta erdvė persirengimui, gultams (arbatos gėrimui ir tt, nes tiesiog nėra PATOGIOS vietos tam dalykui) , - koks gali būti poilsis kai pastoviai kažkas vaikšto iš garinės į lauką ir atgal arba iš garinės į dušą ir atgal...... ( be to - arba drėgmės iš garinės prileidžia, arba šalčio iš lauko pripučia arba tiurškiasi duše.......)
ramunas
 
Pranešimai: 302
Užsiregistravo: Tre Geg 26, 2010 4:44 pm

Re: Biudzetine pirtele.

Standartinė arturasv » Pen Bal 06, 2012 7:50 pm

Mano nuomone, projektukas nera netikes.
Jei statysi murine sienele, manau sugebesi ir murine krosni ismuryti, kitas klausimas kokio tipo pasirinksi, periodinio ar pastovaus kurenimo. As esu pasirinkes pastovaus kurenimo, kad galima butu praustis ir nepilnai issikurenus. Antras aukstas jei tikrai didelis poreikis tam yra, nes laiptai atims ir taip nedidele erdve. O beto, jei planuojama nakvoti tai dusas-prausykla ir tulikas butini. Tuliko nematau brezini. Duso patalpai daug kvardaturos nereikia.
Siaip kam skirta pirtis, minti supratau ir tai labai zmogiska, as irgi panasiai naudosiu poilsiui ir pramogai.
Kaip Ramunas minejo dusui isleisi tukstancius, tai priklauso ar auksine iranga pirksi, manau galima ir uz kelis simtus. Esu vienoj pirtelej panasiai isleides
arturasv
 
Pranešimai: 23
Užsiregistravo: Ant Lap 15, 2011 9:37 am
Miestas: Vilnius

Re: Biudzetine pirtele.

Standartinė ramunas » Šeš Bal 07, 2012 10:13 am

praustis galima garinėje
ramunas
 
Pranešimai: 302
Užsiregistravo: Tre Geg 26, 2010 4:44 pm

Re: Biudzetine pirtele.

Standartinė gts » Šeš Bal 07, 2012 7:46 pm

Ramunas labai vaizdingai aprašė Simono busimą pirtelę, bet aš norėčiau kažkiek prieštarauti jam, gal todėl kad pas mane irgi iš garinės išeini į priešpirtį, o poto į lauką. Kadangi pas mane pirtelė pagal gulinčius žmones skaičiuojant galima sakyti dvivietė, bet dažniausia būname keturiese, nes daugiau paprasčiausiai netelpa, tai aprasyto vaizdo nėra kam sukelti. Įsivaizduoju pas save didesnę pirtį tokio pat išplanavimo ir žmonių taip min 8, tai sutinku būtų toks pat "bardakas", kaip ir aukščiau aprašytas.

Šiaip mano nuomone kaip vieninteliui pastatui sode tai jisai (projektas) truputį "silpnokas", o kaip papildomas pastatas tai jau ne "biudžetinis".
gts
 
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: Tre Bir 30, 2010 9:50 am

Re: Biudzetine pirtele.

Standartinė ramunas » Sek Bal 08, 2012 11:28 am

sausaorės kaitinimosi kabinos atveju toks išplanavimas priimtinas - tokiu atveju garai atidarius duris nesiverš į priepirtį - nes jų kaitinimosi kabinoje tiesiog nėra.
tačiau prie ko čia pirtis?
ramunas
 
Pranešimai: 302
Užsiregistravo: Tre Geg 26, 2010 4:44 pm

Ankstesnis

Grįžti į Pirties projektai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron