"LEOPARDAS" pirtyje - ar tai yra gerai?

Prašom papasakoti apie naudojamas (arba norimas naudoti) pirties procedūras.

Moderatorius: tramas

"LEOPARDAS" pirtyje - ar tai yra gerai?

Standartinė ramunas » Sek Kov 06, 2011 5:09 pm

gal pastebėjote tokį reiškinį "pirtyje" (turima omenyje sausaorės orkaitės dar dažnai vadinamos "saunomis)- kai kūną "išmuša" dėmės - balti plėmai bordiniame fone? klausimas - ar tai gerai organizmui ar ne?
mano nuomonė - tokių dėmių atsiradimas - tai požymis KAD PIRTYJE YRA KAŽKAS BLOGAI.
KODĖL tokia nuomonė?
Nesigilinsiu (kolkas) į tokio efekto atsiradimo priežastis (jei kam įdomu- galėčiau išdėstyti), tačiau pabandykim pagalvoti KĄ DUODA tokia "leopardo oda" organizmui. Kaip žinia - deguonį ir maistingąsias medžiagas odai (bei visiems audiniams) organizme perneša ARTERINIS KRAUJAS - jo spalva būna ŠVIESIAI RAUDONA, o lastelių gyvybinio proceso liekanas bei anglies dvideginį "išneša" veninis (tekantis venomis) kraujas - jis turi tamsiai raudoną (bordinę) spalvą.
klausimas- ar yra BET KOKIO kraujo "baltuose" odos plėmuose? Ne? jei būtų kraujo, tai oda nebūtų tokia pabalusi. vadinas tose vietose organizmo lastelės negaudamos kraujo "alkanauja" - negauna deguonies ir negali pašalinti CO2 (bei kitų dalykų). tuo tarpu BORDINIUOSE odos regionuose yra SUSTABDOMAS veninio kraujo NUTEKĖJIMAS - t y veniniai kapiliarai UŽSIKEMŠA ir neleidžia išbėgti kraujui toliau (todėl oda ir atrodo bordinė)- ten organizmo lastelės "verda savo sultyse" negaudamos deguonies ir negalėdamos pažalinti CO2. t y bet kuriuo atveju - tai odos ląstelių gyvybinės veiklos BLOKAVIMAS- negaudamos deguonies iš kraujo nei negalėdamos pašalinti savo gyvybinės veiklos atliekų ląstelės "patiria stresą"- ko pasekoje prarandama dalis odos "gyvibingumo".
pasikartosiu - kolkas neliečiu PRIEŽASČIŲ - KODĖL tokia organizmo reakcija atsitinka - tiesiog tokia reakcija PARODO kad ORGANIZMUI YRA !!!TAIP BLOGAI!!! tokioje aplinkoje, kad jis apsisaugodamas "aukoja" savo paviršiaus sveikatą.

tuo tarpu TEISINGOS pirties proceso metu vyksta ATVIRKŠČIAS "leopardui" procesas (irgi kolkas nekalbėsiu apie to reiškinio PIEŽASTIS)- oda pasidaro TOLYGIAI ROŽINĖ - tai reiškia kad odos paviršiuje praplatėja ARTERINIAI kapiliarai - deguonis ir maistinės medžiagos AKTYVIAI "paduodamos" lastelėms. to pasekoje lastelės ATKTYVINA savo veiklą. todėl po TOKIO pirties proceso oda "nebenori" būti tepama aliejais, kremais ar dar kokiu BRUDU - odos lastelės, poros ir liaukos "dirba" OPTIMALIAI ir PALAIKO VIRŠODINĮ APSAUGINĮ SLUOKSNĮ. tuo tarpu po "leopardinės" pirties oda atrodo išsausėjusi, "pavargusi" ir "prašosi tepama kremais, aliejais bei kitais brudais.

PS.: čia naudojamas žodis "brudas" - tai "svetimkūnis"- t y - PAŠALINIS (dirbtinis) sluoksnis ant žmogaus odos.
ramunas
 
Pranešimai: 302
Užsiregistravo: Tre Geg 26, 2010 4:44 pm

Re: "LEOPARDAS" pirtyje - ar tai yra gerai?

Standartinė Edmundas » Pir Kov 07, 2011 4:31 pm

Prisipažinsiu - dar neteko matyti tokio reiškinio. Tikiuosi, ir neteks.
Edmundas
 
Pranešimai: 25
Užsiregistravo: Tre Rgs 09, 2009 12:58 pm


Grįžti į Procedūros

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių

cron