Mano el. pirtelės patobulinimas

Vėdinimo klausimai.

Moderatorius: tramas

Mano el. pirtelės patobulinimas

Standartinė dardu » Ant Lap 09, 2010 3:40 pm

Sveiki,
Perskaičiau šį forumą ir pradėjau suprasti, kodėl esu nepatenkintas savo pirtele. Matau, kad turiu žiguliuką ir ant Merso jau netempsiu, bet kokią Mazdą dar visai norėčiau po pakeitimų/patobulinimų apturėti . Pradinė mano pirtelės informacija:
- dydis 2,6x1,25 m.;
- pečiukas paprastas elektrinis 6KW;
- oro padavimas prie žemės po pečiuku iš katilinės, kur palieku atidarytą langą. Skylės skersmuo 6 cm.;
- oro išėjimas kitame nei pečiukas pirties kampe prie lubų ir po viršutiniu gultu. Kanalizacinis 10 cm skersmens vamzdis sienoje jungia apatinę skylę su viršutine ir viršuje per sieną išeina į lauką;
- viršutinis gultas 60 cm pločio, apatinis gultas stumdomas ir dar yra nešiojamas suoliukas, juo užlipama ant apatinio gulto;
- pirtelės išdžiovinimui įrengtos elektra šildomos grindys;
- pirtelė yra kampinė patalpa mūriniame pastate, t.y. už dviejų sienų laukas, už vienos dušo-tualeto patalpa, už kitos katilinė-sandėlis.
- kelios nuotraukos ir schemos iš viršaus ir iš priekio: http://public.fotki.com/Dariuss72/pirtel/

Problemos kaip ir aiškios – oras pirtyje įkaista greitai, akmenys įkaista nepakankamai (nes būdamas pirtyje išjungiu tenus), trūksta šviežio oro, nėra kuo kvėpuoti. Ką, pasiskaitęs šiame forume, galvoju daryti:
1. Perdaryti pečiuką – nuimti išorinę apsauginę skardą. Tada lieka tik skardinė dėžė, kurioje yra tenai ir akmenys. Šioje skardinėje dėžėje pripjaustyti skylių, prie trijų sienelių pritvirtinti rėmą ir už jo užkišti dar akmenų. Pro skyles eis tenų karštis ir kaitins šiuos papildomus akmenis. Viršutinius akmenis pakeisti žadeito akmenimis.
2. Padaryti pečiuko ekraną. Kadangi vietos nėra, tai tai daryti ne iš plytų, o iš drėgmei ir karščiui atsparios cemento plaušo plokštės: http://www.cembrit.lt/Default.aspx?ID=2 ... &PID=16095
3. Oro padavimą nukreipti taip, kad jis patektų tik tarp sienos ir galinės pečiuko sienelės.
4. Padaryti iš skardos dangtį ir juo uždengti akmenis, kad tenams veikiant ir kaitinant akmenis, karštis nesklistų į patalpą.
5. Nežinau ką daryti su oro išvedimu, taip nesinori visko ardyti – gultų, sienų. Gal tik ventiliatorių į apatinę skylę įstatyti?
6. Jei patalpoje (katilinėje), iš kurios paduodamas oras į pirtį bus atidarytas langas, tai galima užskaityti, kaip „kur orą atiduoti, iš ten jį reikia ir paimti“? 

Daug prirašiau, taigi, ar galima iš žiguliuko padaryti Mazdą, ar net nevargti? Ačiū.
dardu
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2010 6:06 pm

Re: Mano el. pirtelės patobulinimas

Standartinė ramunas » Ant Lap 09, 2010 8:20 pm

pasiulyciau UZKIMSTI skyle po gultais, o nuo skyles palubeje nuvesti skardini vamzdi iki pat grindu- tada siltas palubes oras ir paduotas garas neiseis is garines, taciau del susylancio skardinio vamzdzio trauka jame bus - taip bus istraukiamas salciausias oras.

del krosneles perdarymo - schema teisinga, taciau reikia atsizvelgti i du dalykus - atsparumas karsciui (ar tos cemento plokstes atlaikys) , ir reiketu isigyti aukstatemperature termopora (termometra) kad kontroliuotumet akmenu ikaitima krosnies viduje - to reikia tam kad nesudegintumete tenu - rekomenduojama kad akmenys neikaistu daugiau ni 320 laipsniu - tada tenai ilgai tarnaus.

ir dar - dazniausiai ziguliuko perdarymas i .... gal ne mazda, o koki BMW nieko nekainuoja, arba kainuoja simboliskai - iki 100 lt - tereikia teisingai perdaryti tai tas yra jau padaryta.
ramunas
 
Pranešimai: 302
Užsiregistravo: Tre Geg 26, 2010 4:44 pm

Re: Mano el. pirtelės patobulinimas

Standartinė dardu » Tre Lap 10, 2010 4:07 pm

Oho, dar ne viskas prarasta, ne tik mazdą, bet ir BMW galiu apturėti .
Ačiū už konstruktyvų atsakymą. Iš tiesų galvojau sulauksiu daug kritikos dėl el. pečiuko, bet kad nelabai turėjau iš ko rinktis, kai mano pirtelės „gylis“ tik 1,25m.

Supratau dėl ventiliacijos, teks vis dėlto ardyti gultus, dailylentes, išimti seną plastikinį vamzdį ir dėti metalinį iki pat žemės. Tik kiek šis vamzdis įkaista? Pas mane jis būtų toje sienoje, prie kurios prisuktas pagrindinis gultas, ~40 cm nuo vieno sienų kampo. Kas nors atsisėdęs ant šio gulto ims ir atsirems su nugara į įkaitusį vamzdį .

Dėl plokštės – nelabai ką daugiau radau, kad būtų atsparu karščiui ir užimtų kuo mažiau vietos. Gamintojas deklaruoja, kad ši plokštė atlaiko 150 laipsnių pastovią ir 350 laipsnių momentinę temperatūrą. Kas bus viršijus šią temperatūrą – nežinia. Bet kitų alternatyvų nežinau – keramikinės arba akmens masės plytelės? Koks jų atsparumas karščiui ir kaip jas pritaisyti?

Termopora – čia jau sudėtingiau. Pagooglinau – tai tiesiog daviklis, kurį reiktų kažkaip pajungti į pečiuko įsijungimo-išsijungimo valdymą. Ir dabar valdymas yra, tik jis nuo oro temperatūros. Reiktų kažkaip pakeisti. Nu čia ne rozetę pajungti  ...
dardu
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2010 6:06 pm

Re: Mano el. pirtelės patobulinimas

Standartinė gts » Ket Lap 11, 2010 4:01 pm

Pabandyk pasidomėti šia plokšte, man ją rekomendavo vieni pirčių įrenginėtojai, bet aš išsiverčiau kitaip, tai nesu jos matęs gyvai ir nuomonės jokios neturiu, jie tvirtino kad su ja problemų nėra, visur deda ir visi laimingi ir t.t.

http://www.lemora.lt/statybines-plokste ... stes-.html
gts
 
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: Tre Bir 30, 2010 9:50 am

Re: Mano el. pirtelės patobulinimas

Standartinė dardu » Ket Lap 11, 2010 5:35 pm

Ačiū už patarimą. Paskambinau gamintojui - Knauf - pasakė, kad ji atspari karščiui iki 70 laipsnių. Mažoka ...
dardu
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2010 6:06 pm

Re: Mano el. pirtelės patobulinimas

Standartinė gts » Pen Lap 12, 2010 9:38 am

Dar prisiminiau vieną plokštę, ją galima apklijuoti plytelėmis ar panašiai kuo apdirbti, pats aš ją naudojau pirties lubose, tarp kamino ir medinių konstrukcijų.

http://www.stiksas.lt/index.php?mid=44
gts
 
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: Tre Bir 30, 2010 9:50 am

Re: Mano el. pirtelės patobulinimas

Standartinė gts » Pen Lap 12, 2010 9:50 am

Pamiršau dėl plytelių klijavimo, aš kaminą keraminių blokelių, ir prie tos plokštės klijavau ATLAS PLUS klijais, kolkas laiksosi ir panašu kad dar turėtų greitai nekristi (naudoju 1 metai, į mėnesį 2-3 kartai). Kamino temperatūros nežinau, bet jis įkaista tikrai gerai, ypatingai prie pat krosnies.
gts
 
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: Tre Bir 30, 2010 9:50 am

Re: Mano el. pirtelės patobulinimas

Standartinė dardu » Tre Lap 24, 2010 1:02 pm

Ačiū gts, Stiksas yra susipykęs su klientų aptarnavimu, bet analogišką plokštę radau Vilproje -> Silca 250. Jau šeštadienį pabandžiau pasitikrinti ar teisinga linkme einu - "nurengiau" pečiuką, uždėjau tinklą papildomiems akmenims aplink pečiuką apdėti, kanalizaciniais 50 mm vamzdukais oro padavimą nuvedžiau į tarpą tarp sienos ir galinės pečiuko sienelės, išpjoviau dvi plokštes ir jomis atskyriau pečiuką nuo pirties patalpos. Nupirkau 10kg žadeito akmenų, juos (10 akmenų :)) uždėjau ant pačio viršaus ir visus akmenis dar uždengiau ta pačia plokšte. Ją atidengdavau tik pildamas vandenį. Nieko nesusukau, nesutvirtinau, tik sudėjau išbandymui. Rezultatas mane labai nudžiugino, prie žymiai mažesnės pirties temperatūros (65 laipsnių) pasiekiau dvigubai didesnę drėgmę - 60%. Ir labai nesunkiai ir labai greitai. Taigi, panašu, kad einu teisinga kryptimi :). Dar daug problemų turiu išspręsti, bet ačiū šiam forumui, kad privertė mane kitaip pasižiūrėti į tai, kokia turi būti pirtis. Ši pirtelė tai labiau eksperimentinė, po kelių metų planuoju ant kūdros kranto statyti atskirą pirties pastatą, tada jau galėsiu visus patarimus įgyvendinti :).
http://picasaweb.google.com/10576219842 ... 07/Pirtis#
dardu
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2010 6:06 pm

Re: Mano el. pirtelės patobulinimas

Standartinė ramunas » Tre Lap 24, 2010 9:49 pm

nu kagi - sveikinu - judate teisingos pirties linkme :)
dar gultus perdaryt ir apsvietima is po gultu isimt- ir visai neblogai iseis.
ramunas
 
Pranešimai: 302
Užsiregistravo: Tre Geg 26, 2010 4:44 pm

Re: Mano el. pirtelės patobulinimas

Standartinė dardu » Ket Lap 25, 2010 3:36 pm

Dar turiu keletą klausimų dėl ventiliacijos:
1. kokiu būdu neleidžiate pirties patalpai šalti arba atidavinėti šilto oro į lauką, kai ji nėra naudojama? Juk per išeinančio oro vamzdį turime tiesioginį, kiaurą sujungimą su lauku. Užkišat kažkuo vamzdį kai nesinaudojat ar kaip?
2. kokių matmenų yra tas gartraukio vamzdis, skirtas oro pašalinimui iš pirties? Iš nuotraukų žiūrint, tai 100x100mm. Ar taip?
3. ar oro padavimo skylė į pirtį turėtų būti tokia pati kaip ir pašalinimo, t.y. 100x100mm?
dardu
 
Pranešimai: 12
Užsiregistravo: Pir Lap 08, 2010 6:06 pm

Kitas

Grįžti į Ventiliacija pirtyje

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių